Η πρώτη "γκέλα"
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj2e86m7fWW78ubXEEcbf27p4-SAc3kISUNPyoEC5CHxjUdZDC8NO3O0gVP4FYBaq060CC4yyaVpkIQcn-TVny-RQzR9dVY9htJ8MzRPQsuW9F4xHzMBzlsKXKTsN1WaetNgjOKee6DkstG/w640-h346/aek-iraklis.jpg)
Προέχει ο Ηρακλής, το "φώναζα" στην αμέσως προηγούμενη ανάρτηση. Άρθρο γραμμένο την περασμένη Παρασκευή όταν δεν είχε ξεκινήσει η 5η αγωνιστική, στην οποία "γκέλαραν" (και) οι: Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ. Σήμερα χάθηκε μία μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ να περάσει μόνη πρώτη και να πάει με βαθμολογικό "αέρα" στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. ↠ Που οφείλεται η "λευκή" ισοπαλία με τον Ηρακλή ; Στο ότι "πετάξαμε ένα ημίχρονο" σύμφωνα με τον Κεσπάγια (το πρώτο εννοεί). Δηλαδή στο δεύτερο μέρος "βγάλαμε μάτια" με την απόδοσή μας; ↠ Λάζαρε αν ήρθες για να... βουτάς λάθος ομάδα επέλεξες. Ένεκα πρώτης φοράς σε συγχωρούμε και σε προϊδοποιούμε: να μην ξανασυμβεί. ↠ Το 4-3-3 που (ξανα)δοκίμασε ο Κετσπάγια (στα τελευταία 20-25 λεπτά) δεν "τραβάει". Χειρότερη έγινε η ομάδα από την στιγμή που άλλαξε η διάταξη. ↠ Αυτό που "χτυπάμε" τα κόρνερ στο πρώτο δοκάρι χωρίς να βρίσκεται (εκεί) συμπαίκτης, παρά μόνο αντίπα